Pomiń
noneKobieta wybiera produkty

Transparentny skład

Zastanawialiście się kiedykolwiek, z czego wykonuje się produkty Dettol? Podnosiliście produkt, czytaliście etykietę i nadal nie mieliście pojęcia, co to za składniki i do czego służą? Te informacje są właśnie dla Was

Co znaczy „być transparentnym” i dlaczego jest to ważne?

Dettol uważamy, że nie wystarczy tylko szczere podanie składu naszych produktów – musimy być także transparentni

Jakie składniki są zawarte w naszych produktach? Jak możemy je określić w sposób najbardziej przyjazny dla konsumenta? Do czego służą te składniki? Oto kilka pytań, które zamierzamy zdjąć z Twojej głowy. W świecie, w którym w wielu krajach regulacje dotyczące informowania o składzie produktów są nieobecne lub niespójne, niezależnie od tego wybieramy wykraczanie poza standardy branży i chcemy zawsze postępować słusznie od samego początku. Wierzymy w aktywny wybór transparentnego podejścia do składu naszych produktów, dzięki czemu możemy opowiedzieć Ci wszystko o tym, co wprowadzasz do swojego domu i stosujesz w środowisku swoich bliskich.

none

Z dumą wprowadzamy informacje o transparentnym składzie na opakowaniach niektórych naszych produktów i w opisach produktów na naszej stronie internetowej. Składniki dzielimy na grupy według funkcjonalności, aby ułatwić zrozumienie składu produktu.

Co zatem umieszczamy w naszych produktach?

Składniki o działaniu antybakteryjnym i wirusobójczym dla najwyższej ochrony przed zarazkami 

W kwestii zaufanej obrony przed zarazkami zdaj się na nas. Już od blisko stu lat wytwarzamy produkty najwyższej jakości, skuteczne w walce z drobnoustrojami i szkodliwymi mikroorganizmami, które mogą znajdować się na rękach, na ciele, na tkaninach i powierzchniach. Stosujemy aktywne składniki likwidujące zarazki, takie jak chlorek benzalkonium, kwas mlekowy, alkohol i wiele innych, aby pomóc chronić Twoją rodzinę przed szkodliwymi bakteriami i wirusami. 

Dowiedz się więcej o nauce leżącej u podstaw naszych aktywnych składników:  Nauka i innowacja 

Skuteczne środki czyszczące

Środki czyszczące działają przez dłuższy czas, likwidując brud, tłuszcz i zabrudzenia. Korzystając ze stworzonego przez nas połączenia składników naturalnych i syntetycznych, nasze składniki czyszczące generują mydliny i pianę, pomocne w eliminowaniu kłopotów z dezynfekcją, dzięki czemu sprzątanie jest jeszcze łatwiejsze.

Dodatkowa pomoc

Składniki określone jako „pomocnicze” służą do połączenia składników w taki sposób, aby uzyskać wygląd, konsystencję i efekt spełniający oczekiwania. Do składników pomocniczych należą: substancje wiążące, zmętniające, konserwujące i zwiększające objętość, dzięki czemu otrzymujesz produkt o działaniu, które znasz, lubisz i któremu ufasz.

Akcent zapachowy

Nasze produkty są łączone z ulubionymi zapachami konsumentów i starannie testowane, abyśmy mieli pewność, że zawsze będą zachwycające. Wykorzystujemy aromat jako wskazówkę sensoryczną, wskazującą na czystość naszego ciała, powierzchni i ubrań. Nasze zapachy, skomponowane na bazie olejków eterycznych lub częściowo syntetycznych składników, zapewnią przyjemnie doznania zapachowe.

Delikatne nawilżanie

W naszych produktach do higieny osobistej stosowane są substancje nawilżające do ochrony, nawilżenia i odżywienia skóry. Dzięki tym emolientom aktywne substancje czyszczące i dezynfekujące nie wysuszają rąk i ciała, a wręcz pozostawiają uczucie miękkości i gładkości skóry.

Nasza  wiedza