Pomiń
none5 najważniejszych zasad bezpieczeństwa poza domem

5 najważniejszych zasad bezpieczeństwa poza domem

Powstrzymanie szkodliwych zarazków bywa wyzwaniem poza domem Dowiedz się, jak to osiągnąć

Łatwo uniknąć zarazków w domu, jeżeli regularnie sprzątasz i dezynfekujesz, ale kiedy jesteś poza domem – wyjazd na weekend, delegacja czy nawet wakacje – trudniej zadbać o bezpieczeństwo.

Powstrzymanie szkodliwych zarazków bywa wyzwaniem, jeżeli nie znasz środowiska. Oto kilka wskazówek pomocnych w zachowaniu higienicznego bezpieczeństwa.

Żywność

Jeżeli planujesz piknik albo przekąskę w drodze, nie zapraszaj zarazków na wspólną imprezę. E.coli, Campylobacter i Salmonella doskonale czują się przy ciepłej, słonecznej pogodzie i znane są z wywoływania zatrucia pokarmowego, dolegliwości żołądkowych oraz biegunki.

  • Przechowuj surowe produkty oddzielnie od żywności ugotowanej i staraj się nie zostawiać jedzenia na słońcu przez zbyt długi czas.
  • Dzieląc się jedzeniem, używaj sztućców, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się zarazków.

Pierwsza pomoc

Wypadki się zdarzają – upadki, zadrapania czy skaleczenia. Warto być przygotowanym na taką ewentualność. Otwarte rany to potencjalne wrota dla zarazków.

  • Przydaje się mieć ze sobą plastry, czyste waciki i antyseptyczną maść. Oczyść ranę czystą wodą i wacikiem, po czym nałóż odrobinę antyseptycznej maści, zanim nakleisz świeży plaster.

Wycieczka krajoznawcza

Wycieczka na farmę zwierząt to świetna zabawa. Ale pamiętaj, że dotykanie zwierząt może prowadzić do potencjalnej infekcji.

  • Nie pozwól zwierzętom lizać Cię (albo Twojego dziecka) po twarzy, nawet jeżeli są przeurocze.
  • Po każdym kontakcie ze zwierzętam dopilnuj, aby każdy dokładnie umył ręce mydłem i czystą wodą, zwłaszcza przed jedzeniem.
none

Ręce

Będąc poza domem, nie zawsze masz dostęp do wody i mydła. Nic nie usprawiedliwia braku higieny.

  • Użyj wtedy produktu do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu, takiego jak Dettol żel do dezynfekcji rąk. Likwiduje 99,9% bakterii i wirusów, ograniczając dostęp zarazków – bez potrzeby stosowania mydła lub wody. Nałóż na dłoń ilość odpowiadającą zawartości łyżeczki i rozprowadź płyn na obu rękach, aż do całkowitego wchłonięcia.
  • Zawsze myj ręce przed jedzeniem, nawet jeżeli nie widać zabrudzeń.

Utrzymanie czystości

Podczas podróży masz kontakt z wieloma różnymi powierzchniami, takimi jak klamki, poręcze, fotele i bagaże. Takie powierzchnie są ciągle dotykane przez różnych ludzi, co zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania zarazków.

  • Jeżeli nie masz dostępu do bieżącej wody, noś ze sobą Dettol żel do dezynfekcji rąk, aby móc szybko je oczyścić.

Aby dowiedzieć się więcej o innych naszych produktach pomocnych w utrzymaniu prawidłowej higieny w domu i poza domem, kliknij tutaj

Nasza  wiedza