Pomiń
noneHigiena w łazience i newralgiczne miejsca

Higiena w łazience i newralgiczne miejsca

Poznaj siedliska zarazków w swojej łazience

Czy muszla klozetowa to siedzisko zarazków? Wszyscy wiemy, że w muszlach toaletowych mogą czaić się bakterie i inne zarazki. Czyścimy je specjalnymi środkami do mycia toalet, usuwając kamień i osady, ale one nie są wielkim zagrożeniem dla naszego zdrowia. Z kolei bakterie to rzeczywiście powód do niepokoju, ponieważ łatwiej mogą rozprzestrzenić się na inne miejsca. A co jest głównym roznosicielem tych zarazków? Nasze ręce i wszystko, czego dotkną...

Aby zadbać o prawidłową higienę w łazience, zwracaj szczególną uwagę na łazienkowe siedliska zarazków:

Trzy główne siedliska zarazków w łazience

  • Powierzchnie kontaktu z rękami

Często dotykane powierzchnie, takie jak spłuczka, deska klozetowa, kran, klamka czy kosz na śmieci – wszystko to może zostać skażone podczas normalnego korzystania z łazienki. Jeżeli masz w domu malucha, który właśnie odkrywa frajdę z odkręcania kurków i spłukiwania toalety, prawidłowa higiena jest jeszcze ważniejsza. Regularnie sprzątaj łazienkę, aby usunąć tłuszcz, brud i zabrudzenia. Dezynfekuj też często dotykane powierzchnie, używając środka o działaniu antybakteryjnym, takiego jak Dettol Antybakteryjny spray Lime&Mint, który skutecznie dezynfekuje, nie pozostawiając szkodliwych substancji chemicznych.

none
  • Ściereczki/gąbki

Ściereczki do sprzątania łazienki i gąbki do kąpieli mogą gromadzić zarazki, jeżeli są wilgotne. Regularnie odkażaj ściereczki, szmatki i gąbki wielokrotnego użytku, piorąc je oddzielnie w wysokiej temperaturze (powyżej 60°C).

  • Przedmioty higieny osobistej

Przedmioty higieny osobistej, takie jak szczoteczki do zębów i do paznokci, mogą zostać skażone i w konsekwencji stanowić źródło zarazków. Przechowuj takie przedmioty w miejscu, w którym prawdopodobieństwo rozprysku zarazków na te przedmioty jest ograniczone, a po użyciu dokładnie je wypłucz pod bieżącą wodą i szybko osusz.

Nie zapominaj o myciu rąk

Twoje ręce to jedna z najważniejszych przyczyn zanieczyszczenia krzyżowego i zakażeń krzyżowych w domu. Pamiętaj o umyciu ich czystą wodą z mydłem po skorzystaniu z toalety.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możesz powstrzymać rozprzestrzenianie się zarazków w pozostałych pomieszczeniach w domu, odwiedź naszą stronę ze wskazówkami.

Nasza  wiedza